Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Lawrence Cabanero
VIP
6
0
Followers
0
Following
New York
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
117
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
84%
WALL·E
41,710 votes
9
— Superb
82%
Harlan County U.S.A.
163 votes
9
— Superb
82%
Up
39,822 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,201 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
11,112 votes
9
— Superb
82%
The Handmaiden
6,287 votes
9
— Superb
81%
The Shining
24,645 votes
9
— Superb
81%
Portrait of a Lady on Fire
3,596 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,790 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
17,079 votes
9
— Superb
80%
A Separation
2,706 votes
9
— Superb
80%
Where Is The Friend's House?
362 votes
9
— Superb
80%
A Man Escaped
459 votes
9
— Superb
80%
Soul
18,224 votes
9
— Superb
80%
Short Term 12
2,844 votes
9
— Superb
80%
L.A. Confidential
8,431 votes
9
— Superb
79%
The 400 Blows
1,845 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,326 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
23,977 votes
9
— Superb
79%
Paper Moon
774 votes
9
— Superb
79%
Make Way for Tomorrow
218 votes
9
— Superb
79%
Metropolis
3,055 votes
9
— Superb
79%
Still Walking
443 votes
9
— Superb
79%
Wild Strawberries
1,326 votes
9
— Superb
79%
Her
23,783 votes
9
— Superb
79%
Flee
648 votes
9
— Superb
79%
Rome, Open City
511 votes
9
— Superb
79%
The Shop Around the Corner
833 votes
9
— Superb
79%
Ali: Fear Eats the Soul
366 votes
9
— Superb
78%
Rocco and His Brothers
313 votes
9
— Superb
78%
The Act of Killing
1,214 votes
9
— Superb
78%
Call Me by Your Name
10,512 votes
9
— Superb
78%
Fantastic Mr. Fox
8,749 votes
9
— Superb
78%
Collective
400 votes
9
— Superb
78%
An Autumn Afternoon
197 votes
9
— Superb
78%
The Young Girls of Rochefort
361 votes
9
— Superb
78%
The Wages of Fear
905 votes
9
— Superb
77%
C.R.A.Z.Y.
532 votes
9
— Superb
77%
Arrival
57,944 votes
9
— Superb
77%
Letter from an Unknown Woman
260 votes
9
— Superb
77%
Waltz with Bashir
1,102 votes
9
— Superb
77%
Secrets & Lies
599 votes
9
— Superb
77%
Kind Hearts and Coronets
571 votes
9
— Superb
77%
Hiroshima Mon Amour
607 votes
9
— Superb
77%
In a Lonely Place
696 votes
9
— Superb
77%
Weekend
883 votes
9
— Superb
77%
Mother
1,746 votes
9
— Superb
77%
Before Midnight
4,261 votes
9
— Superb
77%
Drive
20,182 votes
9
— Superb
76%
Scarlet Street
344 votes
9
— Superb
76%
A Short Film About Killing
321 votes
9
— Superb
76%
His Girl Friday
1,058 votes
9
— Superb
76%
Mudbound
2,108 votes
9
— Superb
76%
BlacKkKlansman
14,129 votes
9
— Superb
76%
Red River
532 votes
9
— Superb
76%
Boyhood
9,242 votes
9
— Superb
76%
Oslo, August 31st
635 votes
9
— Superb
75%
Lost in Translation
10,762 votes
9
— Superb
75%
The Marriage of Maria Braun
206 votes
9
— Superb
75%
The Worst Person in the World
2,548 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch