trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
HN
2
followers
Omicron Persei 8
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
191
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,756 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,749 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,591 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,982 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,538 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,802 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,007 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,494 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,935 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,492 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,083 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,724 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,528 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,095 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,319 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,609 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,987 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,329 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,355 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,119 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,394 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,592 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,663 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,837 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,768 votes
8
— Great
84%
Coco
31,616 votes
8
— Great
84%
Piper
2,957 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,453 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,324 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,242 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,172 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,186 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,643 votes
6
— Fair
82%
Snatch
18,022 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,517 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Great Dictator
3,622 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,267 votes
8
— Great
82%
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater
850 votes
8
— Great
82%
Stephen Hawking's Favorite Places
4 votes
8
— Great
82%
Modern Times
3,782 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Casablanca
7,424 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
10,772 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lion
13,371 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,182 votes
9
— Superb
82%
Louis C.K.: Chewed Up
569 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,673 votes
8
— Great
81%
Joker
46,901 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,719 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,655 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,205 votes
8
— Great
81%
The Pursuit of Happyness
12,741 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,093 votes
8
— Great
81%
The Kid
2,171 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,260 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,560 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,769 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,341 votes
7
— Good
80%
Hasan Minhaj: Homecoming King
627 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,145 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,634 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup