trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
shmosby
VIP
4
34
followers
Bruges
100
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
260
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
86%
The Green Mile
26,425 votes
7
— Good
84%
Howl's Moving Castle
14,611 votes
7
— Good
84%
Alien
27,230 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,187 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,235 votes
7
— Good
82%
Perfect Blue
4,077 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,084 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,235 votes
7
— Good
81%
Requiem for a Dream
14,800 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,604 votes
7
— Good
79%
Moana
48,913 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,604 votes
7
— Good
79%
Gattaca
10,831 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,692 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,188 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,885 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,484 votes
7
— Good
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,721 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,213 votes
7
— Good
78%
Almost Famous
5,621 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,096 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,814 votes
7
— Good
78%
Magnolia
4,785 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,535 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,796 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,648 votes
7
— Good
77%
District 9
19,840 votes
7
— Good
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,694 votes
7
— Good
77%
Clerks
4,988 votes
7
— Good
77%
Planet of the Apes
5,456 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,006 votes
7
— Good
76%
Me and Earl and the Dying Girl
4,643 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,229 votes
7
— Good
76%
Argo
15,169 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,652 votes
7
— Good
76%
Onward
11,817 votes
7
— Good
76%
Nobody
19,284 votes
7
— Good
76%
Cruella
14,211 votes
7
— Good
76%
Furiosa: A Mad Max Saga
2,556 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,251 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,306 votes
7
— Good
76%
Treasure Planet
6,497 votes
7
— Good
76%
The Fundamentals of Caring
3,452 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,678 votes
7
— Good
76%
Erin Brockovich
4,724 votes
7
— Good
75%
Rushmore
3,597 votes
7
— Good
75%
Love, Rosie
5,150 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
18,786 votes
7
— Good
75%
Superbad
14,757 votes
7
— Good
75%
Robin Hood
6,324 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,744 votes
7
— Good
75%
The Ministry of Ungentlemanly Warfare
3,743 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,473 votes
7
— Good
75%
Jackie Brown
8,088 votes
7
— Good
75%
The Way Way Back
3,844 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,194 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,251 votes
7
— Good
75%
Adaptation.
3,488 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,885 votes
7
— Good
75%
X-Men
22,011 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup