trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
hjs666
1
follower
Sint-Truiden, Flanders
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
132
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Avatar
59,981 votes
8
— Great
81%
Joker
46,840 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,424 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,607 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,363 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,590 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,681 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,546 votes
8
— Great
84%
Coco
31,586 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,661 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,232 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,572 votes
8
— Great
83%
Memento
25,830 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,299 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,899 votes
8
— Great
79%
Her
23,140 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,812 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,954 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,476 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,326 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,693 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,941 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,223 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,679 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,139 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,645 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,911 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,799 votes
8
— Great
77%
Fury
18,849 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,001 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,690 votes
8
— Great
73%
Top Gun
17,061 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,904 votes
8
— Great
74%
Unbreakable
16,590 votes
8
— Great
79%
Room
15,864 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,175 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,671 votes
8
— Great
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,701 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,345 votes
8
— Great
76%
Argo
15,172 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,612 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,403 votes
8
— Great
78%
Slumdog Millionaire
14,526 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,668 votes
8
— Great
72%
Nocturnal Animals
14,564 votes
8
— Great
75%
Saw
14,249 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,489 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,801 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,560 votes
8
— Great
70%
Contagion
12,702 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,044 votes
8
— Great
78%
Black Hawk Down
10,574 votes
8
— Great
74%
127 Hours
10,819 votes
8
— Great
77%
Patriots Day
10,513 votes
8
— Great
79%
Rain Man
10,259 votes
8
— Great
74%
Doctor Sleep
10,305 votes
8
— Great
79%
Apollo 13
9,826 votes
8
— Great
77%
Inside Man
9,853 votes
8
— Great
73%
8 Mile
10,002 votes
8
— Great
72%
Sicario: Day of the Soldado
9,976 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup