trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jcoretv
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
71
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
Fight Club
49,680 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,378 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
47,051 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,272 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,713 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,291 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,490 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,489 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,761 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,365 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,711 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,402 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,972 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,845 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,371 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,996 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,762 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
21,043 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
20,006 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,499 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,713 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,973 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,702 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
18,023 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,492 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,570 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Twelve Monkeys
15,737 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Butterfly Effect
15,391 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,864 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Taxi Driver
14,673 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Little Mermaid
14,944 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,645 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,378 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Goonies
12,722 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Dead Poets Society
12,489 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mean Girls
12,595 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Flash
11,331 votes
10
— Totally Ninja!
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,186 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Click
10,502 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Big Fish
9,329 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Man on Fire
9,151 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Warrior
8,723 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Stand by Me
8,642 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Meet the Parents
8,559 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,312 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,363 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Big
6,441 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Sound of Music
6,033 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dark City
5,749 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Almost Famous
5,651 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jerry Maguire
5,296 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Chinatown
4,864 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Primer
5,070 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Old School
4,655 votes
10
— Totally Ninja!
65%
This Is 40
4,876 votes
10
— Totally Ninja!
79%
To Kill a Mockingbird
3,931 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Super Troopers
3,989 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Garden State
3,472 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Sideways
2,626 votes
10
— Totally Ninja!
82%
13th
2,057 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup