trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jemus42
VIP
10
49
followers
Germany
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
68
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,537 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,342 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,645 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,222 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,540 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,404 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,748 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,740 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,405 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,050 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,113 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,849 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,361 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,319 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,609 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,099 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,222 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,136 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,816 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,290 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,484 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,892 votes
9
— Superb
75%
Sicario
23,881 votes
9
— Superb
79%
Her
23,131 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,763 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,143 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
21,665 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,412 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,936 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,604 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,435 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,408 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,466 votes
9
— Superb
70%
Snowpiercer
19,088 votes
9
— Superb
70%
Barbie
19,167 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,679 votes
9
— Superb
72%
Game Night
17,302 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,492 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
15,667 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,151 votes
9
— Superb
76%
Argo
15,170 votes
9
— Superb
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,429 votes
9
— Superb
70%
Us
15,386 votes
9
— Superb
75%
Predestination
14,203 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,427 votes
9
— Superb
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,521 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,463 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,489 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,090 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,227 votes
9
— Superb
77%
In Bruges
10,092 votes
9
— Superb
68%
The Lobster
10,233 votes
9
— Superb
75%
Poor Things
8,721 votes
9
— Superb
76%
Stargate
8,117 votes
9
— Superb
75%
Promising Young Woman
8,107 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,338 votes
9
— Superb
70%
Swiss Army Man
7,802 votes
9
— Superb
69%
Triangle of Sadness
5,839 votes
9
— Superb
72%
Primer
5,045 votes
9
— Superb
82%
Perfect Blue
4,077 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup