trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Johnny Ramos
2
followers
Sorocaba/SP
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,475 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,741 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,406 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,555 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,969 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,805 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,512 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,322 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,598 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,253 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,108 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,114 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,392 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,274 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,686 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,454 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,102 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,287 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,466 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,824 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,782 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,774 votes
9
— Superb
79%
Her
23,177 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,640 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,424 votes
9
— Superb
75%
X-Men
22,056 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,703 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,932 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,601 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,096 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,276 votes
9
— Superb
71%
TRON: Legacy
16,451 votes
9
— Superb
67%
The Hangover Part II
16,245 votes
9
— Superb
77%
The Butterfly Effect
15,364 votes
9
— Superb
74%
Fast Five
15,050 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
14,814 votes
9
— Superb
66%
2 Fast 2 Furious
14,108 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,499 votes
9
— Superb
71%
American Pie
12,803 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
12,744 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,450 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,491 votes
9
— Superb
71%
50 First Dates
11,477 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,056 votes
9
— Superb
69%
Friends with Benefits
11,005 votes
9
— Superb
76%
Moneyball
10,450 votes
9
— Superb
76%
The Devil's Advocate
10,333 votes
9
— Superb
78%
The Blind Side
10,141 votes
9
— Superb
78%
Training Day
10,035 votes
9
— Superb
75%
The Hurt Locker
9,868 votes
9
— Superb
73%
The Adjustment Bureau
9,807 votes
9
— Superb
77%
Lord of War
9,723 votes
9
— Superb
74%
Shooter
9,667 votes
9
— Superb
75%
The Karate Kid
8,820 votes
9
— Superb
81%
Pride & Prejudice
7,783 votes
9
— Superb
67%
American Reunion
7,252 votes
9
— Superb
80%
The Blues Brothers
7,036 votes
9
— Superb
78%
The Untouchables
6,635 votes
9
— Superb
73%
Dr. No
6,370 votes
9
— Superb
75%
The Patriot
6,199 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup