Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
kb
VIP
2
1
Follower
0
Following
New Jersey
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
73
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
76,969 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,456 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,845 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,795 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,192 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,441 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,793 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,256 votes
8
— Great
81%
Joker
48,678 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,276 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,445 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,837 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,780 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,713 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,270 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,769 votes
8
— Great
84%
The Lion King
38,278 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,789 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,438 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,082 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,848 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,530 votes
8
— Great
84%
Coco
32,470 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,333 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
31,243 votes
8
— Great
88%
The Godfather
29,314 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,555 votes
8
— Great
84%
Alien
28,859 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,563 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
27,076 votes
8
— Great
83%
Memento
26,638 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,139 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,051 votes
8
— Great
81%
Top Gun: Maverick
26,249 votes
8
— Great
84%
Whiplash
25,593 votes
8
— Great
81%
1917
25,502 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,648 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
23,313 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,159 votes
8
— Great
84%
American History X
20,712 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,906 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
20,233 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
19,131 votes
8
— Great
80%
American Beauty
19,315 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
18,454 votes
8
— Great
80%
Soul
18,230 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,726 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
16,210 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,929 votes
8
— Great
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,532 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,460 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
15,083 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,826 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,142 votes
8
— Great
81%
The Thing
12,252 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,799 votes
8
— Great
81%
Wonder
11,181 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
11,112 votes
8
— Great
81%
Casino
9,882 votes
8
— Great
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,535 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch