trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
コゼズ
VIP
4
4
followers
日本国
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,664 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,362 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,657 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,472 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,976 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,045 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,907 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,941 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,459 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,419 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,754 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,769 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,702 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,747 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,160 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,540 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,418 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,602 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,361 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,535 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,381 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,583 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,618 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,582 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
31,949 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,230 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,570 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,241 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,431 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,141 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,275 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,320 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,731 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,730 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,895 votes
9
— Superb
79%
Her
23,139 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,810 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,772 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,951 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,314 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,493 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,936 votes
9
— Superb
70%
Don't Look Up
19,481 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,037 votes
9
— Superb
74%
Unbreakable
16,588 votes
9
— Superb
78%
Me Before You
16,014 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
15,730 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,937 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,153 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,400 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,236 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,387 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,568 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,467 votes
9
— Superb
79%
Rocky
11,902 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
11,844 votes
9
— Superb
72%
Cloud Atlas
11,916 votes
9
— Superb
79%
Gattaca
10,833 votes
9
— Superb
78%
The Exorcist
10,467 votes
9
— Superb
76%
Lost in Translation
10,446 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup