trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lainfan
78
followers
Netherlands
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
34
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,455 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,400 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,244 votes
9
— Superb
82%
Up
38,725 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,400 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,789 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,592 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,399 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,575 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,465 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,462 votes
9
— Superb
77%
La La Land
24,676 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,618 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,413 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,646 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,860 votes
9
— Superb
82%
Snatch
17,937 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
17,952 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,858 votes
9
— Superb
77%
Sin City
15,212 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,548 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,355 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,644 votes
9
— Superb
71%
Pocahontas
8,686 votes
9
— Superb
74%
Okja
6,460 votes
9
— Superb
81%
The Father
5,861 votes
9
— Superb
71%
The French Dispatch
4,342 votes
9
— Superb
81%
The Great Escape
3,971 votes
9
— Superb
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,465 votes
9
— Superb
73%
The Virgin Suicides
3,113 votes
9
— Superb
77%
Dogville
2,372 votes
9
— Superb
75%
The Experiment
1,677 votes
9
— Superb
76%
The Corporation
394 votes
9
— Superb
65%
Momo
84 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup