trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
luis lelievre
2
followers
brampton
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,648
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
26
27
28
91%
The Shawshank Redemption
42,221 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,181 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,429 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,279 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,476 votes
7
— Good
88%
Green Day: Heart Like a Hand Grenade
18 votes
7
— Good
88%
Schindler's List
20,827 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
17,808 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,079 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,492 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,637 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,092 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,689 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,137 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,741 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,272 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,865 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,272 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,811 votes
6
— Fair
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
13,998 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,845 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,345 votes
7
— Good
85%
Interstellar
71,801 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,086 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,045 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,415 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,220 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,352 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,131 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,570 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,093 votes
7
— Good
84%
Seven Samurai
4,367 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,570 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,733 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,499 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,171 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,314 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,549 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,447 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Pianist
12,482 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,532 votes
8
— Great
84%
Coco
31,398 votes
7
— Good
84%
It's a Wonderful Life
7,246 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,298 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,023 votes
9
— Superb
84%
Hamilton
4,420 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,043 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,034 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,564 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,122 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,655 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,128 votes
8
— Great
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,474 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,507 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,412 votes
6
— Fair
83%
Raiders of the Lost Ark
25,021 votes
8
— Great
83%
Aliens
19,997 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,084 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,010 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,070 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
26
27
28
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup