trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
lnrdghn
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
38
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Mad Max: Fury Road
46,643 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,206 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,115 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,805 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,854 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,014 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,461 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,321 votes
7
— Good
80%
Prisoners
19,766 votes
10
— Totally Ninja!
79%
No Country for Old Men
19,541 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,700 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,740 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,347 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,206 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
15,720 votes
7
— Good
75%
Predestination
14,274 votes
7
— Good
72%
Dredd
13,128 votes
8
— Great
75%
I, Tonya
11,031 votes
9
— Superb
75%
The Hurt Locker
9,887 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,287 votes
8
— Great
74%
Zero Dark Thirty
9,471 votes
9
— Superb
74%
The Banshees of Inisherin
7,023 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,642 votes
8
— Great
65%
Colossal
7,129 votes
7
— Good
72%
The Death of Stalin
5,034 votes
8
— Great
73%
Blue Is the Warmest Color
4,795 votes
8
— Great
75%
The Florida Project
4,714 votes
8
— Great
74%
Dope
4,116 votes
7
— Good
71%
Leave No Trace
3,456 votes
8
— Great
69%
Stoker
3,343 votes
7
— Good
70%
American Animals
3,000 votes
7
— Good
73%
The Guilty
2,851 votes
9
— Superb
78%
The Fall
2,394 votes
8
— Great
66%
The Diary of a Teenage Girl
1,236 votes
7
— Good
70%
Thunder Road
799 votes
7
— Good
78%
Rififi
573 votes
8
— Great
71%
The Queen of Versailles
450 votes
8
— Great
72%
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead
379 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup