Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Marv74BR
2
Followers
2
Following
Brasil
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
724
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
82%
The Sting
4,037 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,876 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
29,283 votes
7
— Good
81%
Warrior
8,808 votes
7
— Good
81%
The Martian
52,355 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,695 votes
7
— Good
81%
Pride & Prejudice
7,888 votes
7
— Good
79%
Batman: Under the Red Hood
3,590 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
47,380 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
31,204 votes
7
— Good
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,231 votes
7
— Good
79%
The Hunt for Red October
7,355 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,655 votes
7
— Good
79%
Star Trek: First Contact
5,349 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,283 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
42,077 votes
7
— Good
78%
Captain America: The Winter Soldier
44,691 votes
7
— Good
78%
All the President's Men
2,709 votes
7
— Good
78%
The Bridge on the River Kwai
3,252 votes
7
— Good
78%
The Muppet Christmas Carol
3,615 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,416 votes
7
— Good
78%
Training Day
10,174 votes
7
— Good
78%
Jaws
14,308 votes
7
— Good
78%
Predator
14,115 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,878 votes
7
— Good
78%
Rosemary's Baby
4,788 votes
7
— Good
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,196 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,986 votes
7
— Good
77%
The Last Samurai
11,442 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,620 votes
7
— Good
77%
Porco Rosso
4,027 votes
7
— Good
77%
Crumb
401 votes
7
— Good
77%
My Left Foot: The Story of Christy Brown
1,074 votes
7
— Good
77%
The Fighter
6,570 votes
7
— Good
77%
The Fault in Our Stars
12,163 votes
7
— Good
77%
The Bridges of Madison County
1,779 votes
7
— Good
76%
Limitless
20,467 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,716 votes
7
— Good
76%
Spirit: Stallion of the Cimarron
4,334 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,909 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,501 votes
7
— Good
76%
Star Trek IV: The Voyage Home
4,049 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,486 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,548 votes
7
— Good
76%
Stargate: The Ark of Truth
1,906 votes
7
— Good
76%
Miller's Crossing
2,228 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,197 votes
7
— Good
76%
The White Ribbon
1,125 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
14,046 votes
7
— Good
76%
Boyhood
9,169 votes
7
— Good
76%
Erin Brockovich
4,813 votes
7
— Good
76%
Basic Sanitation, the Movie
151 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Dead
2,964 votes
7
— Good
76%
Operation Petticoat
511 votes
7
— Good
76%
Grosse Pointe Blank
2,080 votes
7
— Good
76%
Hercules
11,740 votes
7
— Good
76%
Kramer vs. Kramer
2,295 votes
7
— Good
75%
The Lost Boys
4,688 votes
7
— Good
75%
Love Actually
12,914 votes
7
— Good
1
2
3
11
12
13
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup