trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
MeowMeowFuzzyface
VIP
5
14
followers
Manchester
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
159
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
Interstellar
72,468 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,540 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,120 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,498 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,837 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,803 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,778 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,846 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,594 votes
8
— Great
79%
Dune
36,491 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,927 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,374 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,137 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,666 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,011 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,375 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,095 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,256 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,323 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,278 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,326 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,172 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,053 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,560 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,927 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,494 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,249 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,482 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,437 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,353 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,706 votes
8
— Great
77%
Drive
19,635 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,114 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,928 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,496 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,190 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,698 votes
8
— Great
80%
Soul
17,696 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,438 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
17,221 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,769 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,518 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,083 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,823 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,814 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,691 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,636 votes
8
— Great
72%
Nocturnal Animals
14,588 votes
8
— Great
78%
Slumdog Millionaire
14,541 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,377 votes
8
— Great
78%
Jaws
14,013 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
13,915 votes
8
— Great
76%
The Irishman
13,502 votes
8
— Great
67%
The Witch
13,327 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,574 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,054 votes
8
— Great
72%
Uncut Gems
10,623 votes
8
— Great
73%
First Man
10,565 votes
8
— Great
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,485 votes
8
— Great
79%
Rain Man
10,280 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup