trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
MomoKeks
0
followers
Stralsund
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
896
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
13
14
15
91%
The Shawshank Redemption
42,601 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,579 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,529 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,005 votes
7
— Good
86%
Inception
71,762 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,513 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,639 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,664 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,375 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,873 votes
7
— Good
84%
Howl's Moving Castle
14,667 votes
7
— Good
84%
The Usual Suspects
18,673 votes
7
— Good
84%
Alien
27,307 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,286 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,365 votes
7
— Good
83%
Memento
25,896 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,344 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,669 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,211 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,515 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,269 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,529 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,366 votes
7
— Good
82%
Casablanca
7,430 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,658 votes
7
— Good
82%
Apocalypse Now
10,782 votes
7
— Good
81%
Ford v Ferrari
18,934 votes
7
— Good
81%
Wonder
11,012 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,944 votes
7
— Good
81%
Ip Man
6,897 votes
7
— Good
81%
Requiem for a Dream
14,829 votes
7
— Good
81%
La Maison en Petits Cubes
567 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,667 votes
7
— Good
81%
Stand by Me
8,617 votes
7
— Good
81%
Oppenheimer
21,332 votes
7
— Good
80%
The Invisible Guest
6,129 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
16,776 votes
7
— Good
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,427 votes
7
— Good
80%
Prisoners
19,718 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,891 votes
7
— Good
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,735 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,452 votes
7
— Good
80%
There Will Be Blood
9,848 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,433 votes
7
— Good
80%
Logan
60,737 votes
7
— Good
80%
Rush
13,164 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,688 votes
7
— Good
80%
Soul
17,703 votes
7
— Good
80%
Gifted
12,157 votes
7
— Good
80%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
4,102 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,640 votes
7
— Good
79%
For the Birds
2,698 votes
7
— Good
79%
Love, Simon
7,749 votes
7
— Good
79%
Platoon
7,185 votes
7
— Good
79%
Moana
48,986 votes
7
— Good
79%
Spotlight
16,090 votes
7
— Good
79%
Ponyo
6,710 votes
7
— Good
79%
Big Fish
9,309 votes
7
— Good
79%
The Boondock Saints
7,120 votes
7
— Good
79%
Front of the Class
266 votes
7
— Good
1
2
3
13
14
15
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup