trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
MomoKeks
0
followers
Stralsund
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
2,666
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
43
44
45
97%
Bodo Wartke - König Ödipus
4 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,548 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,731 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,712 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,508 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,981 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,458 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,459 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,954 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,447 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,148 votes
8
— Great
86%
Inception
71,689 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,124 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,419 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,588 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,967 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,612 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,343 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,819 votes
7
— Good
84%
American History X
20,207 votes
5
— Meh
84%
Avengers: Infinity War
56,080 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,640 votes
7
— Good
84%
The Usual Suspects
18,655 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,801 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,753 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,565 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,262 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,223 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,253 votes
7
— Good
83%
Klaus
7,618 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dune: Part Two
17,084 votes
6
— Fair
83%
Good Will Hunting
21,331 votes
7
— Good
83%
Memento
25,854 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,311 votes
7
— Good
83%
Oldboy
13,442 votes
6
— Fair
83%
Scarface
16,229 votes
5
— Meh
83%
Hacksaw Ridge
30,648 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,155 votes
5
— Meh
83%
Aliens
20,182 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,501 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,434 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,242 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,595 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,014 votes
8
— Great
82%
Kitbull
785 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,507 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,251 votes
4
— Poor
82%
Reservoir Dogs
20,342 votes
7
— Good
82%
Casablanca
7,417 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,642 votes
7
— Good
82%
Apocalypse Now
10,762 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,157 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,282 votes
3
— Bad
81%
Ford v Ferrari
18,912 votes
7
— Good
81%
Wonder
11,003 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,917 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,262 votes
8
— Great
81%
The Help
10,406 votes
8
— Great
81%
Ip Man
6,889 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,086 votes
8
— Great
1
2
3
43
44
45
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup