trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nikoleta Pajić
31
followers
Novi Sad
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
70
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
84%
Django Unchained
44,598 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,511 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,852 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,732 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,589 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,456 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,569 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,230 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,361 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,489 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,642 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,671 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,053 votes
9
— Superb
79%
Room
15,877 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,176 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,657 votes
9
— Superb
79%
Cast Away
15,080 votes
9
— Superb
76%
Argo
15,187 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,639 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,256 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,147 votes
9
— Superb
76%
Lost in Translation
10,470 votes
9
— Superb
72%
Rango
10,561 votes
9
— Superb
77%
In Bruges
10,115 votes
9
— Superb
68%
The Lobster
10,260 votes
9
— Superb
76%
Boyhood
9,104 votes
9
— Superb
81%
Warrior
8,697 votes
9
— Superb
73%
Sleepy Hollow
8,576 votes
9
— Superb
80%
L.A. Confidential
8,212 votes
9
— Superb
67%
The Babadook
8,773 votes
9
— Superb
72%
Seven Psychopaths
7,263 votes
9
— Superb
79%
Ponyo
6,708 votes
9
— Superb
73%
The Aviator
6,774 votes
9
— Superb
77%
The Wrestler
5,277 votes
9
— Superb
80%
Before Sunset
5,005 votes
9
— Superb
73%
Blue Is the Warmest Color
4,785 votes
9
— Superb
77%
The Little Prince
4,390 votes
9
— Superb
73%
Mud
4,452 votes
9
— Superb
77%
Before Midnight
4,161 votes
9
— Superb
69%
Shame
4,241 votes
9
— Superb
75%
The Skin I Live In
3,936 votes
9
— Superb
75%
Adaptation.
3,499 votes
9
— Superb
74%
Finding Neverland
3,242 votes
9
— Superb
68%
Another Earth
3,384 votes
9
— Superb
78%
Amores Perros
2,931 votes
9
— Superb
71%
Revolutionary Road
2,984 votes
9
— Superb
80%
Short Term 12
2,797 votes
9
— Superb
74%
Nebraska
2,648 votes
9
— Superb
77%
Once
2,334 votes
9
— Superb
76%
Kramer vs. Kramer
2,261 votes
9
— Superb
74%
A Single Man
2,038 votes
9
— Superb
68%
The Kids Are All Right
2,090 votes
9
— Superb
74%
The Hours
1,889 votes
9
— Superb
71%
Before the Devil Knows You're Dead
1,899 votes
9
— Superb
72%
An Education
1,867 votes
9
— Superb
73%
Jane Eyre
1,720 votes
9
— Superb
72%
Calvary
1,696 votes
9
— Superb
70%
Little Children
1,391 votes
9
— Superb
76%
The White Ribbon
1,109 votes
9
— Superb
66%
45 Years
1,115 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup