Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
NXM
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
83
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
76,765 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
63,287 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
51,045 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
45,327 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
44,712 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
43,800 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
41,606 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,823 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
36,683 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,255 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Return of the Jedi
33,889 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
33,783 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
29,748 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
29,244 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,489 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,733 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
27,176 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,059 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
25,358 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
24,740 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
24,576 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kick-Ass
21,864 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
21,397 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,668 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
20,415 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
19,271 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
18,409 votes
10
— Totally Ninja!
68%
X-Men: The Last Stand
18,000 votes
10
— Totally Ninja!
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
16,011 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,908 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sin City
15,576 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,489 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
15,194 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
15,169 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Slumdog Millionaire
14,824 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Oldboy
13,920 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Live Free or Die Hard
11,716 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,408 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Devil's Advocate
10,587 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rain Man
10,505 votes
10
— Totally Ninja!
77%
In Bruges
10,390 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Big Fish
9,494 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Godfather: Part III
9,365 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Machinist
9,096 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Akira
8,783 votes
10
— Totally Ninja!
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,702 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Boondock Saints
7,234 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,524 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Royal Tenenbaums
6,025 votes
10
— Totally Ninja!
77%
South Park: Bigger, Longer & Uncut
5,506 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Kung Fu Hustle
5,455 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Harold & Kumar Go to White Castle
5,314 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Walk the Line
5,200 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Before Sunset
5,155 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Magnolia
4,918 votes
10
— Totally Ninja!
75%
K-PAX
4,682 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Fountain
4,641 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Closer
3,837 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Lake House
3,635 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Hero
3,411 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch