trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Anthony Narciso
2
followers
Montreal, Quebec
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
403
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,027 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,521 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,903 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,877 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,305 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,638 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,799 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,052 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,854 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,015 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,958 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,167 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,992 votes
8
— Great
85%
Harakiri
1,187 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,211 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,183 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,816 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,491 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,694 votes
8
— Great
84%
American History X
20,153 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,671 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,772 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,625 votes
8
— Great
84%
20 Days in Mariupol
558 votes
8
— Great
84%
Alien
27,153 votes
8
— Great
84%
Piper
2,948 votes
8
— Great
83%
Hamilton
4,454 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,142 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
16,431 votes
8
— Great
83%
Klaus
7,596 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,226 votes
8
— Great
83%
Memento
25,758 votes
8
— Great
83%
The Silence of Others
102 votes
8
— Great
83%
Scenes from a Marriage
235 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,090 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,457 votes
8
— Great
83%
Gleason
161 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,081 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,432 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,332 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,166 votes
8
— Great
82%
Snatch
17,951 votes
8
— Great
82%
13th
2,050 votes
8
— Great
82%
Kitbull
783 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,490 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
11,961 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,393 votes
8
— Great
82%
Incendies
3,537 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,195 votes
8
— Great
82%
Up
38,749 votes
8
— Great
82%
Ikiru
1,181 votes
8
— Great
82%
Modern Times
3,774 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,117 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,603 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,013 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,496 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
10,715 votes
8
— Great
82%
Come and See
1,847 votes
8
— Great
82%
Lion
13,352 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,035 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup