trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Pep
VIP
4
1
follower
Netherlands
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
286
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
91%
The Shawshank Redemption
42,602 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,792 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,796 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,001 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,531 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,006 votes
8
— Great
86%
Inception
71,767 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,183 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,346 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,641 votes
6
— Fair
84%
Star Wars
41,877 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,784 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,621 votes
10
— Totally Ninja!
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,826 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,269 votes
8
— Great
83%
Memento
25,899 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,257 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,944 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,270 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,697 votes
5
— Meh
82%
Braveheart
18,658 votes
6
— Fair
82%
Apocalypse Now
10,782 votes
8
— Great
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,035 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,310 votes
6
— Fair
81%
The Fifth Element
23,707 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,428 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,724 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,755 votes
8
— Great
81%
Cool Kids Don't Cry
213 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,938 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,896 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,452 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,433 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,659 votes
6
— Fair
80%
Jiro Dreams of Sushi
1,637 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Into the Wild
12,662 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,497 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,386 votes
6
— Fair
79%
Everything Everywhere All at Once
22,864 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,008 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,201 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Boondock Saints
7,120 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,240 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,788 votes
6
— Fair
78%
Me Before You
16,030 votes
6
— Fair
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,613 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Coraline
11,640 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,774 votes
6
— Fair
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,459 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,487 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,174 votes
6
— Fair
78%
Tangled
26,167 votes
4
— Poor
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,131 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,776 votes
6
— Fair
78%
Lucky Number Slevin
7,943 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,890 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,831 votes
7
— Good
78%
Lethal Weapon
9,416 votes
6
— Fair
78%
Little Miss Sunshine
10,173 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moonrise Kingdom
8,613 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup