trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
pixibuex
6
followers
Omicron Persei 8
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
169
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
12 Angry Men
12,463 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
71,696 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,589 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,500 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,558 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,313 votes
9
— Superb
81%
Sunset Boulevard
2,730 votes
9
— Superb
81%
CODA
5,533 votes
3
— Bad
81%
The Imitation Game
30,415 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,358 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
28,812 votes
8
— Great
80%
The Invisible Guest
6,091 votes
9
— Superb
80%
All About Eve
1,769 votes
9
— Superb
80%
Double Indemnity
2,091 votes
9
— Superb
80%
About Time
14,385 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,436 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,419 votes
8
— Great
79%
To Kill a Mockingbird
3,884 votes
8
— Great
79%
Wild Tales
5,077 votes
9
— Superb
79%
PK
1,972 votes
9
— Superb
79%
A Street Cat Named Bob
2,950 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
22,893 votes
6
— Fair
79%
A Man Called Ove
2,269 votes
7
— Good
79%
Black
287 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,140 votes
9
— Superb
79%
The Shop Around the Corner
796 votes
8
— Great
78%
Call Me by Your Name
10,235 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Funny Girl
576 votes
6
— Fair
78%
The Man from Earth
5,616 votes
9
— Superb
78%
My Life as a Zucchini
1,648 votes
10
— Totally Ninja!
78%
A Season for Miracles
57 votes
9
— Superb
78%
A Man Called Otto
7,555 votes
8
— Great
78%
Little Women
8,196 votes
7
— Good
78%
Perfect Strangers
2,459 votes
9
— Superb
78%
Philadelphia
4,763 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,233 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
18,696 votes
5
— Meh
77%
Nightcrawler
18,616 votes
8
— Great
77%
When Harry Met Sally...
5,185 votes
6
— Fair
77%
Sully
20,321 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Body
1,774 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,101 votes
2
— Terrible
77%
The Bridges of Madison County
1,723 votes
9
— Superb
76%
Toy Story 4
16,518 votes
6
— Fair
76%
The Big Short
19,907 votes
6
— Fair
76%
A December Bride
494 votes
3
— Bad
76%
The Christmas Secret
254 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society
1,937 votes
9
— Superb
76%
Heaven Sent
139 votes
4
— Poor
76%
Journey Back to Christmas
342 votes
8
— Great
76%
Eloise at Christmastime
96 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,274 votes
9
— Superb
75%
The Age of Adaline
8,720 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
21,518 votes
6
— Fair
75%
Predestination
14,113 votes
8
— Great
75%
Christmas in Homestead
323 votes
4
— Poor
75%
Chef
8,631 votes
8
— Great
75%
Saving Mr. Banks
5,588 votes
9
— Superb
75%
The Christmas Wish
34 votes
5
— Meh
75%
Frozen
47,981 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup