trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ily profippun
1
follower
Malaysia
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
160
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,901 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,102 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,024 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,610 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,746 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,714 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,782 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
8,719 votes
10
— Totally Ninja!
80%
About Time
14,492 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,810 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,186 votes
7
— Good
80%
Whisper of the Heart
2,733 votes
6
— Fair
80%
Batman: Under the Red Hood
3,532 votes
7
— Good
80%
The Last Three Times We'll Meet
2 votes
8
— Great
79%
Love, Simon
7,736 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,918 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,612 votes
10
— Totally Ninja!
79%
My Teacher
84 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,055 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,683 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,194 votes
9
— Superb
78%
The Blind Side
10,130 votes
7
— Good
78%
Monster
845 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Secret World of Arrietty
4,487 votes
9
— Superb
78%
When Marnie Was There
2,384 votes
8
— Great
78%
The Wind Rises
3,800 votes
7
— Good
78%
The Parades
32 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,422 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,320 votes
8
— Great
77%
We Were There: True Love
16 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,333 votes
9
— Superb
76%
We Were There: First Love
21 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,748 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Guardians
10,167 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,875 votes
6
— Fair
76%
From Up on Poppy Hill
2,308 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,466 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,294 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,307 votes
9
— Superb
76%
Boys
762 votes
9
— Superb
76%
The Land of Rain Trees
5 votes
7
— Good
75%
Love, Rosie
5,150 votes
5
— Meh
75%
Wonder Woman
56,452 votes
7
— Good
75%
The Age of Adaline
8,776 votes
7
— Good
75%
Guillermo del Toro's Pinocchio
4,297 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,520 votes
7
— Good
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,461 votes
9
— Superb
75%
The Longest Ride
3,608 votes
5
— Meh
75%
Orange
124 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,172 votes
7
— Good
74%
It
29,078 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,538 votes
7
— Good
74%
Columbus
875 votes
9
— Superb
74%
The Physician
1,813 votes
6
— Fair
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,372 votes
7
— Good
74%
Sophie and the Rising Sun
60 votes
6
— Fair
73%
Our Secret Diary
33 votes
8
— Great
73%
Juno
11,183 votes
7
— Good
73%
Carol
4,907 votes
6
— Fair
73%
Definitely, Maybe
3,654 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup