trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
PumpyChowdown
2
followers
Gold Coast, Australia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
645
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
88%
The Dark Knight
74,635 votes
6
— Fair
88%
12 Angry Men
12,564 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,732 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,918 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,397 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,627 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,686 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,261 votes
9
— Superb
85%
Baraka
1,093 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,781 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,723 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,532 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,718 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,527 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,187 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,622 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,130 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,374 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,842 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,523 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,519 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,360 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
11,989 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,235 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,319 votes
9
— Superb
82%
Up
38,827 votes
9
— Superb
82%
Modern Times
3,779 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,489 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Lives of Others
5,115 votes
8
— Great
82%
Like Stars on Earth
1,878 votes
2
— Terrible
82%
Samsara
1,183 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,084 votes
7
— Good
82%
Apocalypse Now
10,746 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Come and See
1,857 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,782 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,363 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,115 votes
5
— Meh
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,021 votes
7
— Good
81%
Sunset Boulevard
2,764 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,998 votes
9
— Superb
81%
The Hunt
6,359 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,793 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,310 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,397 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,226 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,552 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,604 votes
8
— Great
81%
Mary and Max
3,553 votes
4
— Poor
81%
The Wolf of Wall Street
49,123 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,055 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Sound City
685 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
16,748 votes
8
— Great
80%
Dial M for Murder
2,940 votes
5
— Meh
80%
The Grand Budapest Hotel
24,531 votes
8
— Great
80%
A Separation
2,631 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,661 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,396 votes
3
— Bad
80%
Inside Out
43,433 votes
9
— Superb
80%
Unforgiven
6,964 votes
8
— Great
1
2
3
9
10
11
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup