trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Doug C Hardester
VIP
8
5
followers
Baltimore, MD, USA
37
Doug
is watching
Mad Max: Fury Road
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
97
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,763 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,480 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,735 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,398 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,629 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,016 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,843 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,764 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,809 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,189 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,205 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,141 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,579 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,851 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,157 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,459 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,988 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,142 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,384 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,249 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,734 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,433 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,614 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,669 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,291 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,466 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,178 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,328 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,877 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,362 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,330 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,177 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,527 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,930 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,205 votes
9
— Superb
79%
Her
23,173 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,985 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,542 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,351 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,537 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,227 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,272 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,199 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,486 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,442 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,425 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,668 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,931 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,650 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,443 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,245 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,523 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
15,697 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,175 votes
9
— Superb
79%
Cast Away
15,078 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,826 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,637 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,423 votes
9
— Superb
76%
28 Days Later
14,126 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,577 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup