trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rebecca Johnson
VIP
8
5
followers
Australia
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,040
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
16
17
18
91%
The Shawshank Redemption
42,420 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,335 votes
5
— Meh
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,620 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,532 votes
7
— Good
88%
12 Angry Men
12,535 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
17,895 votes
5
— Meh
87%
The Matrix
61,358 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,662 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,834 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,309 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,835 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,871 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,386 votes
8
— Great
86%
Inception
71,532 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,984 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,020 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,195 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,245 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,217 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,533 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,522 votes
6
— Fair
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,254 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,720 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,939 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
14,576 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,312 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,481 votes
7
— Good
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,781 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,663 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,673 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,515 votes
7
— Good
84%
It's a Wonderful Life
7,271 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,156 votes
8
— Great
83%
Hamilton
4,457 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,167 votes
8
— Great
83%
Klaus
7,597 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,249 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,596 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,107 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,115 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,465 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,136 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,291 votes
7
— Good
82%
My Neighbor Totoro
13,192 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,180 votes
6
— Fair
82%
Deadpool
108,391 votes
6
— Fair
82%
Toy Story
36,478 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,517 votes
8
— Great
82%
Singin' in the Rain
4,352 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
11,975 votes
7
— Good
82%
Dead Poets Society
12,403 votes
8
— Great
82%
Paperman
2,816 votes
9
— Superb
82%
Up
38,779 votes
7
— Good
82%
Casablanca
7,398 votes
7
— Good
82%
Once Upon a Studio
624 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,135 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,611 votes
7
— Good
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,442 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,041 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,744 votes
9
— Superb
1
2
3
16
17
18
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup