Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Sander L
2
Followers
2
Following
Omicron Persei 8
Sander
is watching
The Count of Monte Cristo
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
145
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
91%
The Shawshank Redemption
43,982 votes
8
— Great
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,280 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,911 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,854 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,390 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,762 votes
8
— Great
79%
Moana
49,930 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,724 votes
8
— Great
79%
Her
23,817 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,440 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,806 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,952 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,096 votes
8
— Great
78%
Boyz n the Hood
3,339 votes
8
— Great
78%
Training Day
10,336 votes
8
— Great
78%
Straight Outta Compton
10,512 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,338 votes
8
— Great
77%
District 9
20,408 votes
8
— Great
77%
Zombieland
26,120 votes
8
— Great
77%
10 Things I Hate About You
11,845 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,806 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,899 votes
8
— Great
76%
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
6,824 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
29,780 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,554 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,598 votes
8
— Great
76%
American Psycho
19,362 votes
8
— Great
75%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,549 votes
8
— Great
75%
The Lost Boys
4,771 votes
8
— Great
75%
The Big Sick
8,560 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,646 votes
8
— Great
75%
Evil Dead II
5,402 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,258 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,567 votes
8
— Great
75%
Predestination
14,590 votes
8
— Great
74%
Split
33,231 votes
8
— Great
74%
Middle School: The Worst Years of My Life
1,398 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
23,502 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
24,691 votes
8
— Great
74%
127 Hours
11,057 votes
8
— Great
74%
The Wailing
3,445 votes
8
— Great
74%
Dope
4,159 votes
8
— Great
73%
Going in Style
12,104 votes
8
— Great
73%
Juno
11,432 votes
8
— Great
73%
Shaolin Soccer
3,164 votes
8
— Great
73%
Free Guy
24,339 votes
8
— Great
73%
A Quiet Place Part II
14,864 votes
8
— Great
73%
Red Dragon
6,998 votes
8
— Great
73%
Easy A
12,286 votes
8
— Great
72%
The Menu
15,350 votes
8
— Great
72%
Above the Rim
535 votes
8
— Great
72%
Happy Gilmore
6,662 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,526 votes
8
— Great
72%
Armageddon
13,467 votes
8
— Great
72%
Forgetting Sarah Marshall
7,620 votes
8
— Great
71%
The Mist
9,688 votes
8
— Great
71%
Ready or Not
10,570 votes
8
— Great
71%
50 First Dates
11,742 votes
8
— Great
71%
In Time
17,863 votes
8
— Great
71%
Talk to Me
7,045 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch