trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Rewur
VIP
11
11
followers
Germany
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
228
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
86%
Spirited Away
23,570 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
42,977 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,726 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,162 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,441 votes
8
— Great
84%
Coco
31,299 votes
8
— Great
83%
Witness for the Prosecution
1,774 votes
8
— Great
83%
Green Book
18,935 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
95,907 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,068 votes
8
— Great
82%
An Adventure in Space and Time
568 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,636 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,226 votes
8
— Great
81%
Wonder
10,912 votes
8
— Great
81%
Rocca Changes the World
46 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,725 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,107 votes
8
— Great
81%
Akira
8,438 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,397 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,668 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
20,206 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,469 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,758 votes
8
— Great
80%
Inside Out
42,878 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,246 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,257 votes
8
— Great
80%
Cowboy Bebop: The Movie
2,104 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,354 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,621 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,438 votes
8
— Great
79%
The Boy and the Beast
1,992 votes
8
— Great
79%
Wild Tales
5,062 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,549 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,540 votes
8
— Great
79%
The Punch Bowl
210 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,165 votes
8
— Great
79%
Remember the Titans
4,863 votes
8
— Great
79%
Her
22,796 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,165 votes
8
— Great
79%
The Hunt for Red October
7,178 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,739 votes
8
— Great
79%
Kung Fu Hustle
5,219 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
18,912 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,070 votes
8
— Great
79%
Suzume
2,423 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,600 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
43,937 votes
8
— Great
78%
Call Me by Your Name
10,211 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
56,897 votes
8
— Great
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,573 votes
8
— Great
78%
The Fall
2,377 votes
8
— Great
78%
Zero Days
1,338 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,220 votes
8
— Great
78%
The Untouchables
6,560 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,828 votes
8
— Great
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,449 votes
8
— Great
78%
The Mitchells vs. the Machines
7,504 votes
8
— Great
78%
Walk the Line
5,066 votes
8
— Great
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,480 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,338 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup