trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Reznor
VIP
9
6
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
4,781
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78
79
80
91%
The Shawshank Redemption
42,609 votes
9
— Superb
90%
Life
3 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,454 votes
5
— Meh
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,796 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,805 votes
7
— Good
88%
12 Angry Men
12,607 votes
5
— Meh
88%
Schindler's List
21,002 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,985 votes
5
— Meh
87%
The Matrix
61,590 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,840 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,052 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,540 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,976 votes
5
— Meh
86%
Spirited Away
23,964 votes
5
— Meh
86%
Pulp Fiction
43,528 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,092 votes
5
— Meh
86%
The Empire Strikes Back
37,007 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,489 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,189 votes
5
— Meh
86%
Inception
71,777 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,170 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,186 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
19,707 votes
5
— Meh
85%
GoodFellas
20,554 votes
8
— Great
85%
City of God
11,102 votes
5
— Meh
85%
Grave of the Fireflies
7,257 votes
5
— Meh
85%
Interstellar
72,535 votes
7
— Good
85%
Harakiri
1,200 votes
5
— Meh
85%
Se7en
34,411 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,103 votes
5
— Meh
85%
A Silent Voice: The Movie
5,111 votes
5
— Meh
85%
Saving Private Ryan
26,348 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,642 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,026 votes
7
— Good
85%
Princess Mononoke
12,342 votes
5
— Meh
85%
Gladiator
32,670 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,377 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,877 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,241 votes
8
— Great
84%
Seven Samurai
4,410 votes
5
— Meh
84%
Léon: The Professional
24,786 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,152 votes
5
— Meh
84%
Howl's Moving Castle
14,669 votes
5
— Meh
84%
Cinema Paradiso
3,781 votes
5
— Meh
84%
The Lion King
37,421 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,629 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,675 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,827 votes
5
— Meh
84%
Avengers: Endgame
48,873 votes
5
— Meh
84%
Central Station
866 votes
5
— Meh
84%
The Pianist
12,587 votes
5
— Meh
84%
Whiplash
24,794 votes
6
— Fair
84%
Django Unchained
44,619 votes
6
— Fair
84%
Coco
31,642 votes
5
— Meh
84%
It's a Wonderful Life
7,291 votes
5
— Meh
84%
Alien
27,309 votes
8
— Great
84%
Paris Is Burning
722 votes
5
— Meh
84%
Capernaum
2,161 votes
5
— Meh
84%
Return of the Jedi
33,272 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,290 votes
7
— Good
1
2
3
78
79
80
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup