trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rose Madsen
VIP
1
follower
New Zealand
60
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
151
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,900 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,227 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,461 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,088 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,494 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,455 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,385 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,052 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,262 votes
9
— Superb
79%
Her
23,215 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,930 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,024 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,586 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,401 votes
9
— Superb
69%
Spectre
23,263 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,400 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,475 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,525 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,705 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
18,835 votes
9
— Superb
74%
No Time to Die
18,089 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,114 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,665 votes
9
— Superb
75%
Hell or High Water
14,395 votes
9
— Superb
73%
Moonlight
14,295 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,627 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,158 votes
9
— Superb
68%
Quantum of Solace
13,971 votes
9
— Superb
75%
Love Actually
12,842 votes
9
— Superb
76%
The Terminal
12,700 votes
9
— Superb
71%
American Hustle
12,979 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,530 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,258 votes
9
— Superb
78%
The Wizard of Oz
9,332 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,634 votes
9
— Superb
80%
L.A. Confidential
8,232 votes
9
— Superb
77%
Mystic River
7,818 votes
9
— Superb
82%
Rear Window
7,498 votes
9
— Superb
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,684 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,305 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,360 votes
9
— Superb
81%
Before Sunrise
6,077 votes
9
— Superb
81%
The Father
5,904 votes
9
— Superb
75%
The Royal Tenenbaums
5,889 votes
9
— Superb
81%
CODA
5,598 votes
9
— Superb
77%
The Wrestler
5,284 votes
9
— Superb
77%
When Harry Met Sally...
5,244 votes
9
— Superb
80%
Before Sunset
5,020 votes
9
— Superb
81%
North by Northwest
4,855 votes
9
— Superb
77%
Boogie Nights
4,837 votes
9
— Superb
81%
Scent of a Woman
4,691 votes
9
— Superb
73%
Carol
4,914 votes
9
— Superb
78%
Rosemary's Baby
4,719 votes
9
— Superb
75%
Roma
4,673 votes
9
— Superb
77%
Planes, Trains and Automobiles
4,613 votes
9
— Superb
78%
The Deer Hunter
4,566 votes
9
— Superb
75%
The Birds
4,612 votes
9
— Superb
78%
Raging Bull
4,488 votes
9
— Superb
77%
Breakfast at Tiffany's
4,501 votes
9
— Superb
80%
Young Frankenstein
4,052 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup