trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
sandy house
VIP
5
23
followers
Princeton Plainsboro
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
94
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
Avatar: The Last Airbender
18,451 votes
10
— Totally Ninja!
89%
Game of Thrones
130,401 votes
5
— Meh
89%
Sherlock
46,904 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Adventure Time
6,945 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Office
26,985 votes
10
— Totally Ninja!
85%
House
29,770 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parks and Recreation
17,264 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Last Week Tonight with John Oliver
5,968 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Dragon Ball Z
6,189 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Newsroom
7,439 votes
6
— Fair
84%
Community
20,108 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Hannibal
14,979 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Vikings
25,298 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Person of Interest
16,056 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Suits
24,076 votes
9
— Superb
83%
Orphan Black
12,265 votes
9
— Superb
83%
The Colbert Report
1,811 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psych
6,469 votes
8
— Great
83%
White Collar
9,992 votes
9
— Superb
82%
Modern Family
25,093 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Homeland
24,372 votes
8
— Great
82%
30 Rock
7,591 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Criminal Minds
9,151 votes
8
— Great
82%
The Legend of Korra
9,290 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Veep
4,642 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Inside No. 9
975 votes
9
— Superb
81%
Bob's Burgers
7,241 votes
8
— Great
81%
Leverage
3,876 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Miranda
888 votes
10
— Totally Ninja!
81%
How I Met Your Mother
41,236 votes
10
— Legen - wait for it - dary!
80%
Kotaro Lives Alone
341 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Corner Gas
267 votes
9
— Superb
80%
Galavant
1,283 votes
8
— Great
80%
Lie to Me
7,264 votes
9
— Superb
80%
The Blacklist
17,699 votes
9
— Superb
80%
You're the Worst
2,252 votes
8
— Great
80%
Crazy Ex-Girlfriend
1,612 votes
8
— Great
79%
Grey's Anatomy
14,663 votes
9
— Superb
79%
Elementary
12,529 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Wednesday
10,921 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Scandal
4,770 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Big Bang Theory
60,691 votes
10
— Bazinga!
79%
Grimm
10,317 votes
9
— Superb
78%
Raising Hope
2,573 votes
9
— Superb
78%
The Middle
3,174 votes
7
— Good
77%
Revenge
7,071 votes
9
— Superb
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,013 votes
9
— Superb
77%
Marvel's Agent Carter
6,882 votes
8
— Great
77%
Marvel's Jessica Jones
14,785 votes
8
— Great
77%
Spy
223 votes
7
— Good
77%
New Girl
15,368 votes
9
— Superb
77%
The Finder
1,210 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Conan
784 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Almost Human
5,365 votes
6
— Fair
76%
Blue Exorcist
1,829 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Once Upon a Time
14,815 votes
8
— Great
75%
Younger
1,127 votes
7
— Good
75%
Childrens Hospital
447 votes
7
— Good
75%
Awake
1,759 votes
8
— Great
75%
Billy on the Street
128 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup