Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
schoonda
1
Follower
0
Following
Melbourne, Victoria
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
53
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
The Martian
53,103 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,861 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
48,060 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,184 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,492 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,900 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,278 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,167 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,355 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,318 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,110 votes
8
— Great
82%
Up
39,859 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,821 votes
8
— Great
84%
The Lion King
38,314 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,949 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,959 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,908 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
33,051 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
31,269 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,910 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,604 votes
8
— Great
76%
The Batman
27,639 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
27,110 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
24,096 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
24,025 votes
8
— Great
79%
Her
23,816 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,730 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,257 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
22,087 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,990 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
20,276 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,594 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
19,374 votes
8
— Great
80%
American Beauty
19,335 votes
8
— Great
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,586 votes
8
— Great
75%
Superbad
15,357 votes
8
— Great
72%
The Menu
15,346 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,853 votes
8
— Great
78%
Children of Men
14,193 votes
8
— Great
74%
Manchester by the Sea
11,766 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,762 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
11,210 votes
8
— Great
75%
Lost in Translation
10,780 votes
8
— Great
78%
Call Me by Your Name
10,523 votes
8
— Great
76%
Boyhood
9,254 votes
8
— Great
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,934 votes
8
— Great
81%
Warrior
8,919 votes
8
— Great
76%
Mulholland Drive
8,187 votes
8
— Great
77%
All Quiet on the Western Front
7,981 votes
8
— Great
70%
The Unbearable Weight of Massive Talent
7,948 votes
8
— Great
81%
The Hunt
6,565 votes
8
— Great
79%
Chinatown
5,038 votes
8
— Great
71%
TÁR
2,922 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch