Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
schoonda
1
Follower
0
Following
Melbourne, Victoria
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
35
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
43,977 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
13,048 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,620 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
51,269 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,821 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
20,097 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,523 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,599 votes
9
— Superb
85%
Parasite
35,371 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,735 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
25,628 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,676 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
14,012 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
20,347 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,518 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
19,558 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,499 votes
9
— Superb
81%
The Father
6,110 votes
9
— Superb
81%
1917
25,531 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
23,393 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
20,390 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
33,615 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,451 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
20,482 votes
9
— Superb
79%
Hot Fuzz
17,497 votes
9
— Superb
78%
Training Day
10,335 votes
9
— Superb
77%
In Bruges
10,437 votes
9
— Superb
77%
District 9
20,406 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
31,454 votes
9
— Superb
77%
Before Midnight
4,270 votes
9
— Superb
76%
Zodiac
16,804 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
31,008 votes
9
— Superb
74%
Anatomy of a Fall
5,362 votes
9
— Superb
72%
Hereditary
16,394 votes
9
— Superb
71%
Tropic Thunder
12,999 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch