trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
_Shibboleth_
VIP
8
1
follower
New York, NY
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
91
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,792 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,604 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,579 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,833 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,973 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,961 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,486 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,762 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,181 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,256 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,346 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,015 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,789 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,896 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,344 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,191 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,211 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,593 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,529 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,642 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,453 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,366 votes
9
— Superb
82%
Perfect Blue
4,093 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,558 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
10,782 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,215 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,695 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,944 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,294 votes
9
— Superb
81%
Apollo 11
2,360 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,102 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,471 votes
9
— Superb
81%
It's Such a Beautiful Day
480 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,576 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,551 votes
9
— Superb
81%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
3,333 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,744 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,238 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,109 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,891 votes
9
— Superb
80%
Unforgiven
6,981 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,092 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,355 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,742 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,147 votes
9
— Superb
80%
World of Tomorrow
682 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
15,769 votes
9
— Superb
80%
L.A. Confidential
8,213 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,652 votes
9
— Superb
79%
Into the Wild
12,661 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,854 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,969 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,653 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,090 votes
9
— Superb
79%
To Kill a Mockingbird
3,922 votes
9
— Superb
79%
Kubo and the Two Strings
12,066 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,434 votes
9
— Superb
79%
Inni
22 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,732 votes
9
— Superb
78%
Moon
12,910 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup