trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
silenzia
VIP
3
8
followers
Germany
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
111
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,232 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,505 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,383 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,690 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,377 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,142 votes
9
— Superb
67%
Lucy
29,066 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,827 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,733 votes
9
— Superb
76%
300
25,096 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,163 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,774 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,953 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,608 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,910 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,579 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
18,811 votes
9
— Superb
70%
Don't Look Up
19,482 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,470 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
17,998 votes
9
— Superb
72%
We're the Millers
17,531 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,903 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,699 votes
9
— Superb
72%
The Lion King
16,152 votes
9
— Superb
72%
Hereditary
15,766 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,803 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,526 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,431 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,365 votes
9
— Superb
80%
Into the Wild
12,642 votes
9
— Superb
73%
Easy A
12,064 votes
9
— Superb
73%
Juno
11,186 votes
9
— Superb
77%
Searching
10,398 votes
9
— Superb
71%
Dumb and Dumber
10,481 votes
9
— Superb
70%
King Kong
10,452 votes
9
— Superb
76%
Darkest Hour
9,970 votes
9
— Superb
77%
Airplane!
9,445 votes
9
— Superb
76%
Boyhood
9,098 votes
9
— Superb
72%
Love and Monsters
9,306 votes
9
— Superb
74%
Mrs. Doubtfire
8,999 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,603 votes
9
— Superb
79%
Mary Poppins
8,190 votes
9
— Superb
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,506 votes
9
— Superb
73%
The Favourite
8,432 votes
9
— Superb
75%
Dirty Dancing
8,146 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,231 votes
9
— Superb
80%
Vertigo
6,488 votes
9
— Superb
70%
Death Proof
6,909 votes
9
— Superb
73%
Booksmart
6,564 votes
9
— Superb
71%
Twister
6,598 votes
9
— Superb
82%
The Handmaiden
6,061 votes
9
— Superb
81%
Before Sunrise
6,046 votes
9
— Superb
77%
The Abyss
6,214 votes
9
— Superb
64%
Rough Night
6,606 votes
9
— Superb
77%
Galaxy Quest
5,789 votes
9
— Superb
82%
The Lives of Others
5,115 votes
9
— Superb
82%
Once Upon a Time in the West
4,836 votes
9
— Superb
60%
Scary Movie 3
5,439 votes
9
— Superb
78%
Gone with the Wind
4,298 votes
9
— Superb
76%
Girl, Interrupted
4,053 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup