Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
SilverGhostBS
VIP
5
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
63
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Life Is Beautiful
11,344 votes
7
— Good
83%
Memento
26,667 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,760 votes
7
— Good
82%
Braveheart
19,116 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
29,574 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,805 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
17,096 votes
7
— Good
80%
American Beauty
19,328 votes
7
— Good
80%
The Terminator
23,533 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,086 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,060 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
20,214 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,807 votes
7
— Good
78%
Avatar
61,668 votes
7
— Good
78%
Predator
14,334 votes
7
— Good
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,259 votes
7
— Good
77%
Taken
19,053 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,672 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,992 votes
7
— Good
77%
Total Recall
12,120 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,809 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
37,363 votes
7
— Good
75%
Gangs of New York
9,571 votes
7
— Good
74%
Master and Commander: The Far Side of the World
5,457 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
25,618 votes
7
— Good
74%
RocknRolla
5,554 votes
7
— Good
73%
Top Gun
17,556 votes
7
— Good
73%
A Knight's Tale
6,186 votes
7
— Good
73%
Grandma's Boy
2,274 votes
7
— Good
73%
Real Steel
13,230 votes
7
— Good
72%
The X Files
3,537 votes
7
— Good
72%
Armageddon
13,463 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,727 votes
7
— Good
71%
Enola Holmes 2
5,975 votes
7
— Good
71%
The Mountain Between Us
6,837 votes
7
— Good
70%
Meet the Parents
8,766 votes
7
— Good
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,766 votes
7
— Good
70%
The Drop
5,013 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,201 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,572 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,454 votes
7
— Good
68%
Evil Dead
7,378 votes
7
— Good
68%
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
8,427 votes
7
— Good
68%
The Expendables 2
10,628 votes
7
— Good
67%
The Hangover Part II
16,601 votes
7
— Good
67%
Kin
2,569 votes
7
— Good
66%
Taken 2
11,348 votes
7
— Good
66%
The Joneses
1,061 votes
7
— Good
66%
2 Fast 2 Furious
14,473 votes
7
— Good
66%
Ambulance
7,104 votes
7
— Good
66%
Total Recall
12,074 votes
7
— Good
65%
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
8,014 votes
7
— Good
63%
Along Came Polly
3,394 votes
7
— Good
63%
I Came By
1,411 votes
7
— Good
63%
On the Line
1,303 votes
7
— Good
62%
Iron Sky
4,451 votes
7
— Good
61%
The Stepfather
1,072 votes
7
— Good
61%
Assassination of a High School President
457 votes
7
— Good
60%
MacGruber
1,418 votes
7
— Good
58%
The Colony
2,523 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch