trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
SoupeS0upe
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
58
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
42,694 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,886 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
18,015 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,917 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,140 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,657 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,268 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,254 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,733 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,394 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,704 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,113 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,747 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,849 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,298 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,231 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
37,019 votes
9
— Superb
82%
Incendies
3,591 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,539 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,979 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,712 votes
9
— Superb
81%
Fear City: A Family-Style Comedy
781 votes
9
— Superb
80%
In the Name of the Father
2,512 votes
9
— Superb
80%
There's Still Tomorrow
514 votes
9
— Superb
80%
The Blues Brothers
7,050 votes
9
— Superb
80%
The Chorus
1,676 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,841 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,741 votes
9
— Superb
80%
L.A. Confidential
8,236 votes
9
— Superb
79%
Into the Wild
12,688 votes
9
— Superb
79%
The Dinner Game
1,399 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
20,000 votes
9
— Superb
79%
Don't Look Now... We're Being Shot At!
818 votes
9
— Superb
79%
Her
23,230 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,688 votes
9
— Superb
79%
The Hunt for Red October
7,275 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,764 votes
9
— Superb
78%
French Fried Vacation 2: The Bronzés go Skiing
570 votes
9
— Superb
78%
Little Miss Sunshine
10,202 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,870 votes
9
— Superb
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,687 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,744 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,802 votes
9
— Superb
76%
Another Round
5,601 votes
9
— Superb
76%
Zodiac
16,245 votes
9
— Superb
76%
The Batman
26,414 votes
9
— Superb
75%
Sicario
23,980 votes
9
— Superb
75%
Superbad
14,839 votes
9
— Superb
75%
Begin Again
6,301 votes
9
— Superb
75%
OSS 117: Cairo, Nest of Spies
1,279 votes
9
— Superb
75%
Asterix & Obelix: Mission Cleopatra
2,930 votes
9
— Superb
74%
OSS 117: Lost in Rio
1,012 votes
9
— Superb
74%
The Banshees of Inisherin
7,023 votes
9
— Superb
73%
Those Happy Days
329 votes
9
— Superb
73%
Red Dragon
6,817 votes
9
— Superb
72%
Yannick
390 votes
9
— Superb
71%
C'est la vie!
833 votes
9
— Superb
68%
Secret Window
4,555 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup