trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Robin Abrahamsson
135
followers
Sweden
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
108
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,860 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,834 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,596 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,522 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,833 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,644 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,972 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,441 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,708 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,833 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,867 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,736 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,672 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Quiet Place
28,486 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,399 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,820 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,998 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,909 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Spider-Man 2
22,842 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
21,719 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Sixth Sense
21,285 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,126 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
21,016 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,231 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,984 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
19,695 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,475 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,950 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,696 votes
10
— Totally Ninja!
76%
American Psycho
18,523 votes
10
— Totally Ninja!
73%
X2
18,073 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Unbreakable
16,638 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Zodiac
16,226 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,843 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,650 votes
10
— Totally Ninja!
65%
This Is the End
14,606 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,435 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,314 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Midsommar
13,669 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Rush
13,176 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Goonies
12,705 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,362 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Scream
11,518 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Lilo & Stitch
11,237 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Game
11,130 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Black Hawk Down
10,606 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Exorcist
10,490 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Call Me by Your Name
10,315 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Life of Brian
10,255 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Wizard of Oz
9,327 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Face/Off
9,109 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Halloween
8,960 votes
10
— Totally Ninja!
78%
American Gangster
8,876 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Babadook
8,786 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,721 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Lighthouse
8,452 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,376 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Mulholland Drive
7,917 votes
10
— Totally Ninja!
74%
A Nightmare on Elm Street
7,876 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,492 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup