trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daryl
VIP
1
follower
Leigh, England
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
102
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
80%
Logan
60,785 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,108 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,612 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,314 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,852 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,891 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
44,107 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,173 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,930 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,171 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,512 votes
9
— Superb
82%
Up
38,953 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,248 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,107 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,988 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,458 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,080 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,093 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,680 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,786 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,344 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,333 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,094 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,381 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,337 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,828 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,347 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,582 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,471 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,746 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,524 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
18,834 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,527 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
18,003 votes
9
— Superb
76%
Zodiac
16,230 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,556 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,193 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,112 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,848 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,663 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,514 votes
9
— Superb
76%
28 Days Later
14,163 votes
9
— Superb
71%
Midsommar
13,673 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,486 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,844 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,369 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,530 votes
9
— Superb
67%
mother!
11,008 votes
9
— Superb
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,976 votes
9
— Superb
72%
Uncut Gems
10,641 votes
9
— Superb
76%
Lost in Translation
10,486 votes
9
— Superb
78%
Call Me by Your Name
10,320 votes
9
— Superb
77%
In Bruges
10,133 votes
9
— Superb
76%
True Grit
8,806 votes
9
— Superb
78%
Moonrise Kingdom
8,617 votes
9
— Superb
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,531 votes
9
— Superb
78%
Fantastic Mr. Fox
8,482 votes
9
— Superb
73%
The Favourite
8,464 votes
9
— Superb
77%
Mystic River
7,817 votes
9
— Superb
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,684 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup