trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Pera Misterios
2
followers
Arkham, MA
48
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
137
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
The Exorcist
10,480 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Halloween
8,951 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Evil Dead
6,704 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Friday the 13th
4,875 votes
9
— Superb
72%
Escape from New York
4,867 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Let the Right One In
4,599 votes
8
— Great
70%
Hellraiser
4,350 votes
9
— Superb
68%
You're Next
3,736 votes
9
— Superb
67%
Halloween II
3,277 votes
7
— Good
72%
Taxi
3,229 votes
8
— Great
70%
Bronson
3,179 votes
8
— Great
76%
Night of the Living Dead
3,050 votes
10
— Totally Ninja!
70%
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors
3,031 votes
9
— Superb
60%
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge
2,999 votes
7
— Good
76%
The Warriors
2,972 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dawn of the Dead
2,919 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Friday the 13th Part 2
2,704 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Timecrimes
2,408 votes
9
— Superb
75%
Braindead
2,289 votes
7
— Good
60%
Friday the 13th Part III
2,229 votes
7
— Good
72%
District B13
2,061 votes
8
— Great
63%
Friday the 13th: The Final Chapter
2,058 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Fog
2,025 votes
8
— Great
66%
Hellbound: Hellraiser II
1,916 votes
8
— Great
74%
Funny Games
1,914 votes
7
— Good
73%
Re-Animator
1,912 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Return of the Living Dead
1,835 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Delicatessen
1,826 votes
9
— Superb
55%
Friday the 13th: A New Beginning
1,711 votes
5
— Meh
75%
Black Dynamite
1,667 votes
8
— Great
77%
The Legend of Drunken Master
1,660 votes
10
— Totally Ninja!
57%
Cannibal Holocaust
1,631 votes
7
— Good
68%
Scanners
1,537 votes
9
— Superb
61%
13
1,477 votes
8
— Great
69%
Prince of Darkness
1,404 votes
9
— Superb
70%
Black Christmas
1,243 votes
8
— Great
71%
Death Wish
1,200 votes
8
— Great
76%
Hard Boiled
1,161 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Monster Squad
1,149 votes
8
— Great
59%
The Texas Chainsaw Massacre 2
1,126 votes
8
— Great
54%
The Lords of Salem
1,073 votes
7
— Good
69%
Phantasm
1,057 votes
8
— Great
66%
American Mary
1,057 votes
1
— Weak Sauce :(
64%
Lifeforce
1,045 votes
8
— Great
63%
The Black Hole
970 votes
8
— Great
68%
From Beyond
931 votes
8
— Great
77%
The Killer
873 votes
8
— Great
78%
Threads
794 votes
9
— Superb
52%
Hellraiser: Judgment
792 votes
6
— Fair
67%
Night of the Comet
752 votes
5
— Meh
63%
Bug
732 votes
7
— Good
70%
Streets of Fire
710 votes
8
— Great
70%
Tetsuo: The Iron Man
674 votes
7
— Good
67%
Demons
659 votes
7
— Good
58%
Hardware
652 votes
8
— Great
64%
The Burning
642 votes
7
— Good
63%
The Delta Force
628 votes
8
— Great
66%
My Bloody Valentine
619 votes
6
— Fair
75%
Phantom of the Paradise
618 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Beyond
595 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup