trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
thehalfman
43
followers
Omicron Persei 8
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
54
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,686 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,174 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,784 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,018 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,920 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,919 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,567 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,371 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,601 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,127 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,946 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
21,309 votes
10
— Totally Ninja!
79%
No Country for Old Men
19,435 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,490 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,725 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hereditary
15,755 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Moonlight
14,275 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
13,687 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Irishman
13,478 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,317 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Lady Bird
12,679 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Apocalypse Now
10,749 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Lost in Translation
10,446 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
9,822 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Mulholland Drive
7,883 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,338 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Swiss Army Man
7,802 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Unforgiven
6,964 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Handmaiden
6,059 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Chinatown
4,809 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Magnolia
4,785 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Boogie Nights
4,810 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Roma
4,667 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Seven Samurai
4,399 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Master
3,937 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
3,644 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Adaptation.
3,488 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Leave No Trace
3,446 votes
10
— Totally Ninja!
81%
In the Mood for Love
2,892 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Farewell
2,914 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Shoplifters
2,817 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Seventh Seal
2,667 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Separation
2,632 votes
10
— Totally Ninja!
79%
All the President's Men
2,662 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Stalker
2,413 votes
10
— Totally Ninja!
47%
The Room
3,073 votes
10
— Totally Ninja!
69%
First Reformed
2,359 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Synecdoche, New York
2,169 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Paris, Texas
2,000 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Persona
1,951 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Straight Story
1,454 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Who's Afraid of Virginia Woolf?
935 votes
10
— Totally Ninja!
81%
It's Such a Beautiful Day
479 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Certified Copy
483 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup