trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Themanski90
0
followers
Michigan
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,469
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
23
24
25
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
1,928 votes
9
— Superb
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,914 votes
9
— Superb
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,056 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,747 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,737 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,588 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,977 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,526 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,793 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,999 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,479 votes
9
— Superb
87%
Time to Choose
16 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,480 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,710 votes
7
— Good
86%
David Attenborough: A Life on Our Planet
1,410 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
44,125 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,524 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,241 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,453 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,363 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,090 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,312 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,601 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,978 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,329 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,351 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,759 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,761 votes
8
— Great
84%
Bo Burnham: Inside
2,610 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,581 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,281 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,264 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
17,184 votes
8
— Great
83%
High and Low
882 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,865 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,320 votes
8
— Great
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,700 votes
9
— Superb
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,481 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,653 votes
4
— Poor
83%
Aliens
20,189 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,249 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,905 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
18,020 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,516 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Once Upon a Time in the West
4,841 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,614 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,346 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Grounded II: Making The Last of Us Part II
35 votes
6
— Fair
82%
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater
850 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
10,767 votes
8
— Great
82%
Come and See
1,864 votes
8
— Great
82%
The Dawn Wall
840 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,171 votes
7
— Good
82%
Louis C.K.: Hilarious
803 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,041 votes
9
— Superb
82%
Louis C.K.: Chewed Up
568 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The 16th Man
15 votes
6
— Fair
81%
Ford v Ferrari
18,918 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,665 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,921 votes
9
— Superb
1
2
3
23
24
25
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup