trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Bonobo T (T.L)
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
340
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
91%
The Shawshank Redemption
42,648 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,837 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,655 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,090 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,582 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,841 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,211 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,222 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,577 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,633 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,376 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,708 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,401 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,810 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,657 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,696 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,334 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,685 votes
6
— Fair
83%
Aliens
20,234 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,213 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,299 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,799 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,626 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,549 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,672 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,299 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,945 votes
9
— Superb
82%
Modern Times
3,787 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,579 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
10,795 votes
6
— Fair
82%
The Truman Show
28,739 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Handmaiden
6,082 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
25,125 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,330 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,736 votes
10
— Totally Ninja!
81%
City Lights
2,407 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,725 votes
8
— Great
81%
Once Upon a Time in America
5,252 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,285 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,502 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,983 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,784 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,794 votes
6
— Fair
81%
The Imitation Game
30,686 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,021 votes
7
— Good
80%
The Invisible Guest
6,133 votes
7
— Good
80%
American Beauty
18,950 votes
7
— Good
80%
Inside Out
44,064 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,857 votes
8
— Great
80%
About Time
14,544 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,887 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,452 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,471 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,658 votes
7
— Good
79%
Platoon
7,196 votes
7
— Good
79%
Moana
49,017 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,518 votes
8
— Great
79%
To Kill a Mockingbird
3,929 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,802 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,343 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup