trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
VigorousJammer
VIP
3
3
followers
Youngstown, Ohio
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
100
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Godfather
28,438 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,602 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,943 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,504 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Life Is Beautiful
11,087 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,471 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,162 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,250 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,001 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,336 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,407 votes
10
— Totally Ninja!
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,821 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,294 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Klaus
7,626 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Oldboy
13,457 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,246 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Green Book
19,172 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,476 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Dead Poets Society
12,450 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Perfect Blue
4,090 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Sting
3,963 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Apocalypse Now
10,779 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Come and See
1,866 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Handmaiden
6,072 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Help
10,411 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,826 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Castle in the Sky
6,054 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Rabbit of Seville
145 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,932 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kiki's Delivery Service
6,514 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,053 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Tampopo
648 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Clockwork Orange
15,086 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,180 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Nimona
3,347 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Sound of Music
6,028 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Tokyo Godfathers
1,755 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,674 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,698 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Whisper of the Heart
2,746 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,761 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Paris, Texas
2,008 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Taxi Driver
14,626 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
19,682 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,840 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Seventh Seal
2,672 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rocky
11,915 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Chinatown
4,829 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Call Me by Your Name
10,307 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Raging Bull
4,473 votes
10
— Totally Ninja!
78%
8½
1,562 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro
1,273 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Isle of Dogs
7,833 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Wizard of Oz
9,316 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Little Miss Sunshine
10,168 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Butch Cassidy and the Sundance Kid
2,851 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Mind Game
463 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Marriage Story
9,188 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Godzilla Minus One
6,395 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hustler
1,197 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup