trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Vinta Chen
2
followers
Taiwan
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,592
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
25
26
27
100%
The Greatest Lover
1 vote
10
— Totally Ninja!
100%
A Roof with a View
1 vote
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,414 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,333 votes
5
— Meh
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,616 votes
5
— Meh
88%
The Dark Knight
74,524 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,891 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,349 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,659 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,829 votes
5
— Meh
87%
Fight Club
49,304 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Tropical Fish
11 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,834 votes
2
— Terrible
86%
Pulp Fiction
43,321 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Life Is Beautiful
11,055 votes
8
— Great
86%
Love Go Go
3 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,867 votes
5
— Meh
86%
The Green Mile
26,386 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,037 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,523 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,983 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,188 votes
5
— Meh
85%
Back to the Future
39,016 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,662 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,439 votes
5
— Meh
85%
Grave of the Fireflies
7,212 votes
2
— Terrible
85%
Interstellar
72,186 votes
5
— Meh
85%
Se7en
34,237 votes
5
— Meh
85%
Saving Private Ryan
26,215 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,531 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,847 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,293 votes
5
— Meh
85%
Gladiator
32,518 votes
5
— Meh
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,252 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,719 votes
5
— Meh
84%
Léon: The Professional
24,688 votes
5
— Meh
84%
Avengers: Infinity War
55,935 votes
5
— Meh
84%
Howl's Moving Castle
14,576 votes
2
— Terrible
84%
The Lion King
37,311 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,480 votes
10
— Totally Ninja!
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,779 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,613 votes
5
— Meh
84%
Avengers: Endgame
48,658 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Gintama: The Movie: The Final Chapter: Be Forever Yorozuya
234 votes
5
— Meh
84%
Django Unchained
44,467 votes
8
— Great
84%
Alien
27,181 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,156 votes
5
— Meh
83%
The Prestige
29,162 votes
8
— Great
83%
Memento
25,772 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Oldboy
13,390 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Germany ’09 – 13 Short Films About the State of the Nation
3 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,687 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,114 votes
5
— Meh
83%
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom
838 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Green Book
19,087 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,287 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,191 votes
5
— Meh
82%
Inglourious Basterds
36,793 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,378 votes
2
— Terrible
82%
Snatch
17,967 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
25
26
27
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup