trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
viovanovici
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
213
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,106 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,242 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fate of the Furious
24,751 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
12 Years a Slave
16,756 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,214 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fast and the Furious
16,880 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,288 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
11,995 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,494 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Apocalypse Now
10,754 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Halloween
8,946 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mary Poppins
8,190 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,281 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Swiss Army Man
7,803 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Platoon
7,173 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Untouchables
6,625 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Amadeus
6,161 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Sound of Music
6,020 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Christmas Story
4,869 votes
10
— Totally Ninja!
81%
For a Few Dollars More
4,747 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Seven Samurai
4,401 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,361 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Breakfast at Tiffany's
4,489 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Blazing Saddles
4,429 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Sting
3,952 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Ben-Hur
3,805 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
The Thin Red Line
3,879 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Live and Let Die
3,767 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Halloween II
3,271 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Asterix & Obelix: Mission Cleopatra
2,922 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Sunset Boulevard
2,769 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Love
2,881 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Deliverance
2,239 votes
10
— Totally Ninja!
77%
My Fair Lady
1,894 votes
10
— Totally Ninja!
76%
EverAfter
1,724 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Mexican
1,825 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Night of the Hunter
1,603 votes
10
— Totally Ninja!
79%
White Christmas
1,553 votes
10
— Totally Ninja!
74%
To Catch a Thief
1,580 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Where Eagles Dare
1,380 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Pink Panther
1,424 votes
10
— Totally Ninja!
72%
20,000 Leagues Under the Sea
1,249 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The New World
1,299 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The African Queen
1,181 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Grapes of Wrath
1,132 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hyena Road
1,171 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Killing Fields
999 votes
10
— Totally Ninja!
55%
Casino Royale
1,186 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Poseidon Adventure
973 votes
10
— Totally Ninja!
75%
4 Months, 3 Weeks and 2 Days
874 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Suite Française
890 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Ruby & Quentin
813 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Jeremiah Johnson
781 votes
10
— Totally Ninja!
58%
A Very Murray Christmas
833 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Haunting
741 votes
10
— Totally Ninja!
76%
East of Eden
692 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Wizard
687 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Tequila Sunrise
707 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Iron Eagle
672 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Gallipoli
636 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup