Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ally
3
Followers
0
Following
Virginia
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
84
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
112,673 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,926 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
52,798 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
44,894 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
35,548 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
31,453 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
31,331 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,884 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I, Robot
20,956 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
20,025 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
19,334 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,440 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
16,133 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Saw
14,700 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
14,256 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Megamind
13,724 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,806 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
12,326 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
10,095 votes
10
— Totally Ninja!
73%
One Hundred and One Dalmatians
9,164 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Cube
8,924 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Saw II
8,743 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Zoolander
8,352 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,805 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Coherence
7,351 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Boondock Saints
7,267 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Saw III
7,249 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Aristocats
7,030 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Army of Darkness
6,164 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Clueless
6,125 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Battle Royale
6,005 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Batman: The Killing Joke
5,964 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Scary Movie 3
5,601 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Friday the 13th
5,077 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Atonement
4,923 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Wayne's World
4,702 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Singin' in the Rain
4,508 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Addams Family Values
4,320 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Cable Guy
4,210 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Young Frankenstein
4,163 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Clue
4,104 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Super Troopers
4,073 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Freddy vs. Jason
3,899 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Death Becomes Her
3,856 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Billy Madison
3,607 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Naked Gun 33⅓: The Final Insult
3,581 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Thir13en Ghosts
3,508 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Ghost Ship
3,439 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Time Lapse
3,004 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Rope
2,948 votes
10
— Totally Ninja!
50%
A Serbian Film
2,659 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Aladdin and the King of Thieves
2,529 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Friday the 13th: The Final Chapter
2,158 votes
10
— Totally Ninja!
52%
Jason X
2,027 votes
10
— Totally Ninja!
71%
A Tale of Two Sisters
1,859 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The Midnight Meat Train
1,831 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Homeward Bound: The Incredible Journey
1,700 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Ginger Snaps
1,431 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Murder by Numbers
1,320 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Ju-on: The Grudge
1,271 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch