trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
zerophyte
VIP
4
2
followers
Texas, USA
37
zerophyte
is watching
Classroom of the Elite
3x06
"It is better to receive an injury than to inflict one."
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
126
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Doctor Strange
65,886 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,283 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,508 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,138 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,962 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,716 votes
6
— Fair
79%
John Wick
51,234 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,990 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,858 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,393 votes
7
— Good
81%
Joker
46,921 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,366 votes
6
— Fair
74%
Ant-Man
44,517 votes
6
— Fair
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,259 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,201 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,579 votes
5
— Meh
76%
Baby Driver
39,824 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,168 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,182 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,846 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,313 votes
6
— Fair
76%
Spider-Man: Far From Home
33,258 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,682 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,566 votes
6
— Fair
77%
Home Alone
30,690 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,124 votes
6
— Fair
75%
Gravity
29,786 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,101 votes
4
— Poor
83%
Raiders of the Lost Ark
25,185 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,008 votes
8
— Great
81%
1917
24,823 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,953 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,941 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,433 votes
6
— Fair
79%
Her
23,178 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,209 votes
6
— Fair
76%
Alita: Battle Angel
21,783 votes
6
— Fair
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,499 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,483 votes
5
— Meh
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,421 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,549 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,450 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,278 votes
7
— Good
77%
Drive
19,645 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,553 votes
5
— Meh
65%
Eternals
19,138 votes
6
— Fair
80%
American Beauty
18,936 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,704 votes
5
— Meh
59%
Wonder Woman 1984
18,222 votes
6
— Fair
81%
A Beautiful Mind
18,098 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,450 votes
7
— Good
80%
The Nightmare Before Christmas
17,053 votes
9
— Superb
72%
The Fast and the Furious
16,906 votes
6
— Fair
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,757 votes
6
— Fair
80%
2001: A Space Odyssey
15,765 votes
8
— Great
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,566 votes
6
— Fair
82%
Full Metal Jacket
15,526 votes
8
— Great
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,483 votes
7
— Good
80%
A Clockwork Orange
15,088 votes
7
— Good
87%
Your Name.
14,966 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup