trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
dobata
8
followers
Bulgaria
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
317
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,382 votes
8
— Great
80%
Logan
60,587 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,459 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,807 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,699 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,045 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,659 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,229 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,985 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,720 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,018 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,988 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,794 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,843 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,156 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,513 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,560 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,198 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,163 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,738 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,533 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,333 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,985 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,466 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,176 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,089 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,386 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,216 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,101 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,440 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,226 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,938 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,673 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,512 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,205 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,860 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,834 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,162 votes
8
— Great
79%
Her
23,088 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,938 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,324 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,153 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,801 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,455 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,416 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,412 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,382 votes
8
— Great
84%
American History X
20,165 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,893 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,650 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,618 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,403 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,665 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,421 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,471 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,391 votes
8
— Great
73%
Madagascar
16,927 votes
8
— Great
74%
Unbreakable
16,559 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,187 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,138 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup