trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Markus Koisegg
VIP
7
0
followers
Austria
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,776 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,773 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,293 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,188 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,692 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
49,010 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
47,065 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,918 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,956 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,288 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,651 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,721 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,978 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,305 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,094 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,094 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,737 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,496 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,349 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
32,129 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,794 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,529 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,404 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,444 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,892 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,849 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,377 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
24,051 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,529 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,497 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,489 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,420 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,325 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,828 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Green Book
19,244 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,975 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avatar: The Way of Water
18,961 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
18,030 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zack Snyder's Justice League
17,035 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,306 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Room
15,906 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hereditary
15,833 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,809 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,574 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Clockwork Orange
15,129 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,714 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Fargo
14,691 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Taxi Driver
14,675 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,530 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,650 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,382 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain Fantastic
12,283 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,133 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,130 votes
10
— Totally Ninja!
67%
mother!
11,018 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Casino
9,605 votes
10
— Totally Ninja!
77%
First Blood
8,908 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Fantastic Mr. Fox
8,491 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Lighthouse
8,466 votes
10
— Totally Ninja!
77%
All Quiet on the Western Front
7,677 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup