trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tomislav Pocedulic
8
followers
Varazdin, Croatia
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
99
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Avatar
59,864 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,825 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,303 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,653 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,102 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,004 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,140 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,449 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,790 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,033 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,532 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,423 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,442 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,984 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,160 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,859 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,880 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,617 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,645 votes
8
— Great
79%
Her
23,085 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,300 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,662 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,452 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,797 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,434 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,363 votes
8
— Great
77%
District 9
19,817 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,366 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,874 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,725 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,418 votes
8
— Great
80%
Soul
17,624 votes
8
— Great
66%
Godzilla
19,271 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,531 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,469 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,885 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,495 votes
8
— Great
79%
Room
15,846 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,126 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,784 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,652 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,465 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,120 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,500 votes
8
— Great
78%
Moon
12,866 votes
8
— Great
79%
Into the Wild
12,615 votes
8
— Great
71%
American Hustle
12,940 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,420 votes
8
— Great
66%
Terminator Salvation
11,296 votes
8
— Great
77%
In Bruges
10,078 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,808 votes
8
— Great
75%
The Town
9,641 votes
8
— Great
76%
The Others
9,447 votes
8
— Great
67%
The Babadook
8,747 votes
8
— Great
65%
Alien Resurrection
8,780 votes
8
— Great
69%
1408
8,300 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,678 votes
8
— Great
68%
Enemy
7,604 votes
8
— Great
72%
Sunshine
7,318 votes
8
— Great
77%
Seven Pounds
7,069 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup